Testovaly jsme karty Majetkové dvojče. Přečtěte si názory a zkušenosti našich testerek

image
otestováno
Počet recenzí
16
jak jste hodnotily
5
2x
4
7x
3
4x
2
1x
1
2x
doporučuje
56 %
Testováno v období
od 22. 11. 2020
do 6. 12. 2020

Majetkové dvojče

Majetek je to, o co se celý život staráme a co v jeho konci předáme příštím generacím. Jen málokdo dokáže pečovat o svůj celý majetek efektivně a s rozmyslem. Jen málokdo dokáže i jen pojmenovat všech 24 kategorií.

Balíček 24 karet, z nichž každá představuje kategorii majetku, ti pomůže zamyslet se, jak by ses o svůj majetek mohl/a starat lépe. Jaký majetek je pro tebe nejdůležitější a proč? Je pro tebe majetek cílem nebo prostředkem? Umíš se starat správně o každou kategorii majetku? Dokážeš poskládat strukturu svého majetku, jak by měla vypadat za pět let? Tyto a řadu dalších podnětů si můžeš položit při práci s prvním reálným Majetkovým dvojčetem. 


Více informací najdete TADY.

Hodnocení
16
avatar
Jana
S kartami - Majetkové dvojče je opravdu dobré se zastavit, zamyslet, přehodnotit. Peníze majetek jsou samozřejmě v životě důležité u mne zůstane na první místě zdraví, rodina. Nicméně bych zřejmě v této zvláštní době vložila peníze do drahých kovů (zlato) a drahých kamenů.
klad zajímavé zamyšlení
klad zajímavé zastavení
klad zajímavá myšlenka
klad zajímavé kartičky
klad špatně jde spočítat hodnota mého majetku
příloha
avatar
Petra
Příliš nezaujme, pokud máte alespoň minimální přehled za pomocí aplikací k sledování příjmů a výdajů, apod. Karty mají však hezký design. Online varianta karet by byla zřejmě lepší, neboť je nelze opakovaně použít. Nejsou totiž z materiálu, na který by bylo možno psát opakovaně, např. za pomocí určitých typů fix. Potom by tyto karty byly jistě přínosnější. Balení však bylo jen obyčejná průsvitná obálka s drukem, ve které byly vloženy karty jen s papírem vytištěným na tiskárně. Na ukázku dětem o majetku a financích však bohatě dostačuje. Nápad skvělý, ale čekala jsem více. I větší propracování tématu a tipy na zlepšení stávající situace.
klad hezký potisk
klad zajímavé pro využití s dětmi
klad jednorázové použití
klad neprofesionálně působící balení
příloha
avatar
Květoslava
Děkuji za možnost testování karet majetkové dvojče. Nejdříve jsem se zamýšlela, jak s kartami pracovat. Procházela jsem kartu po kartě a inventarizovala si, co se týká mého majetku. Ostatní karty jsem dala bokem. Uvědomila jsem si potřebu o majetek pečovat. Jsem vdova a správa majetku leží na mých bedrech. Zapsala jsem si postupně na druhou stranu jednotlivých karet můj majetek. Do poznámek jsem si poznačila také prodej a nákup nových věcí. Také možnost darování . Karty jsou velmi přehledné, ucelené, rozděleny do patřičných oblastí a baví mě dělat si v nich záznamy. Mám je ve složce s deníčkem, kde si značím i opravy ( např. střecha) a propojuji si nutné potřeby s hotovostí a účty. Pod účty mám zaznačeny i spoření .
klad Přehledný soupis majetku
klad Uvědomění si možnost dobrého hospodaření
klad Určování priority ve změnách-prodej, nákup
klad Plánování investic-opravy a jiné výdaje
klad Záznamy o konci splátek a spoření
klad -
příloha
avatar
Tereza
Karty perfektně slouží ke zhodnocení vlastního majetku. Balíček obsahuje 24 karet, každá znázorňuje jednu kategorii majetku. Člověk nevlastní jenom fyzické předměty a peníze na účtě, jak by se na první pohled mohlo znát. Až tyto karty mě přiměly se zamyslet nad jednotlivými kategoriemi a uvědomit si, kde všude se moje bohatství nachází. I když jsem nevyužila všechny kata (ne ve všech kategoriích mám majetek), pomohlo mi to k uvědomění si různých rozměrů majetku a zhodnocení své finanční situace do budoucna.
klad pěkné grafické karty
klad zhodnocení jednotlivých kategorií
klad karty mi umožnily zamyslet se nad tím, kde jsou moje peníze
klad překlep na jedné z karet
příloha
avatar
Veronika
Majetkové karty byla zajímavá zkušenost, pojala jsem ji jako přehled o svém majetku a uvědomila si, na které kategorie majetku se musím více zaměřit a více do nich investovat (například pojištění a nemovitosti). Dále jsem zjistila že různých kategorií majetku nemusím investovat ve smyslu peněz, ale spíše svým časem (rodina, rozvoj sebe sama). Bylo fajn si ujasnit co vlastně mám a co bych mít měla. Do budoucna bych ráda měla o svém majetku větší předmět. On-line formu karet bych určitě ocenila, nicméně v tištěné verzi si na jednotlivé kategorie mohu doslova sáhnout, což je pro mne zajímavější.
klad přehled o svém majetku
klad kategorie majetku o kterých jsem dříve nevěděla
klad žádné rady jak lépe naložit s majetkem
příloha
avatar
Patricie
Byla jsem na karty velmi zvědavá, protože jsem o ničem podobném nikdy neslyšela. A nejspíš to není produkt pro mě. Návod ke kartám je velmi stručný, určitě bych uvítala různé příklady, pro jednotlivé typy majetku. Vlastně jsem si nebyla jistá, co přesně s nimi dělat, určitě by si za tu cenu zasloužili více péče. A nebo využítí pod odborným"dohledem. Na samostatnou práci mi úplně vhodné nepřijdou, zvlášť pro lidi, kterým to je určené - tedy těm co nemají majetek pohromadě.
klad Díky kartám jsem si uvědomila i další typy majetku
klad Grafické zpracování karet
klad Strohý návod
klad Nedostatečné vysvětlení typů majetků
klad Cena x zpracování
příloha
avatar
Aidai
Produkt/služba je o sobě zajímavá v rámci edukace či přehledu. Uvědomila jsem si, co vše vlastním a kde naopak ještě je prostor k rozvoji/co bych mohla lépe využít a kde mi zatím chybí informace. Mně osobně vyhovuje ta fyzická forma (tím, že lze ho "chytit", obrátit, vepsat na kartu poznámky) ale věřím, že někdo ocení on-line formát (neznám jeho obsah, tedy nedokáži posoudit jeho přídavné funkce). Také v mobilu mívám dost aplikací a měla bych obavy, jestli by to mezi nimi nějak časem nezaniklo. Tedy shrnuto: jak píšou i v návodu, tyto karty mi přijdou spíše jako takový začátek = uvědomění, co vše máš a co vše můžeš mít. A chcete-li tedy spravovat lépe svůj majetek, jak doplňují oni sami: asi je lepší kouknout se na jejich seminář/webinář (opět sama v tom zkušeností nemám, tedy je to na Vašem zvážení)
klad obsah karetních témat
klad myšlenka/nápad
klad udělá představu o svém majetku
klad pomůže k zamyšlení nad potenciálem svého majetku
klad pravopisné chybky, chtělo by to kontrolu a bezchybnost
klad u abstraktních témat by bylo potřeba lepší navedení, jak s tím pracovat, nějaké příklady uvést, nebo položit čtenáři hlubší otázky
příloha
avatar
Věra
Karty jsou velice pěkně graficky zpracované. Jsou intuitivní a díky nim si člověk v hlavě postupně srovná, co vlastně vlastní aniž si to v některých případech sám uvědomuje. Pomohou si srovnat svoje cíle a uvědomit si čeho chceme v životě dosáhnout. Myslím, že je dobré si v životě srovnat, kde zrovna jsem a kam směřuji. Je dobré se u každé karty zastavit a pořádně si o ní popřemýšlet, zároveň by bylo dobré se pozitivně naladit. Proto bych na kartách ještě uvítala nějaké pozitivní afirmace, které člověka "odpíchnou" a pozitivně naladí. Taková programovací věta na pozitivní myšlenky. Vůbec nechápu, co má představovat (nebo v čem mi má pomoct) karta Tajemství z hlediska majetkového. Myslím, že online forma karet s nějakým vyhodnocením a závěrem či doporučením, by bylo určitě super. Celkově karty pomohou srovnat si myšlenky, ale určitě je potřebná nějaká pomoc dál.
klad hezký design
klad nic
příloha
avatar
Martina
Balíček 24 karet Majetove dvojče mě vubec nezaujal ,nema to pro me zadnou vypovidajiciho hodnotu, za me zbytecnost, opravdu karty o nicem, takove veci si clovek sesumiruje sam v hlave, nic pro me noveho, nic zajimaveho....jak karty pro deti na hrani..
klad plastovy obal na ukladnai karet
klad funkcnost
příloha
avatar
Jana
Promě je samotnou najduležitějsí kategorie majetku mě tělo dovednosti zdraví úsměv talent kraslení. Sama bych chtěla s kartami pracovat formou edukce rozvoj finanční gramotnosti. Karty jsou dobrou pomučkou na využití o přehledu mého majetku. Ano je promě velmi atraktivní online forma karat a možnost získat výpis celého mého majetku.
klad Irustrace
klad Kreativita
klad Vše strašné využití
klad ____
příloha
avatar
Pavlína
Karty jsem začala používat pravidelně, abych si uvědomila, že mám opravdovou hojnost ve všech směrech. Nejen bankovky, ale i různá přátelství jsou součástí hojnosti v mém životě. 1krat za týden si karty rozložím doma na koberec a píšu si k nim poznámky do notesu, co mě zrovna k tomu napadne.
klad Jednoduchost
klad Názorné obrázky
klad Nic
příloha
avatar
Radka
Pro mě je v životé nějdůležitějších těchto 6 kategorií majetku. V kategoriích na kartičkách by se mi líbili už rovnou potkategorie. Kartičky Vám určitě rozšíří obzor co do majetku všechno patří a donutí se Vás se více nad svým majetkem zamyslet. Protože jsem stará škola forma karet fyzicky mi udělala obrovskou radost.
klad jednoduchost použití
klad otevře Vám to oči
klad neuvedení podoblastí na kartičce
příloha
avatar
Ivana
Karty Majetkové dvojče mi pomohly utvořit si celkovou představu o mé nejen finanční situaci, stavu a množství majetku a jeho složení. V budoucnu mi pomohou lépe nakládat s financemi a umět si přerozdělit majetek či investovat. V neposlední řadě jsou karty moc hezké a na kvalitím papíře.
klad provedení
klad smysl
klad nic
příloha
avatar
Natálie
Návod i karty jsem snadno pochopila. Možná bych více vysvětlila, co si má člověk pod pojmem např. tajemství, představit. Určitě jsem si více srovnala, co už nyní ve svém životě mám a brala jsem to za samozřejmost. Díky kartičkám jsem si v tom udělala pořádek. Správcování v online podobě by vyřešilo znovu používání těchto karet.
klad velikost kartiček
klad množství kartiček
klad jednoduchý návod
klad potisk kartiček
klad že nelze popsané kartičky použít znovu
klad špatně napsáno slovo know-how
klad více vysvětlit, co si pod daným pojmem mám představit
příloha
avatar
Kateřina
Upřímně řečeno, čekala jsem něco úplně jiného. Hodně mě toto testování zklamala. S kartami jsem udělal vše dle návodu a zjistila jsem, že mám velmi dobrý přehled o všem kolem mě, co je pro mě důležité a co ne. On-line formu karet bych určitě nevyužila. S kartami se dále hrát nedá, nebot nejsou mazatelné. Asi kdyby byly z jiného materiálu s fixou pro opakovatelné použití, tak by to bylo o něčem jiném.
klad zhodnocení majetku jinak neřž pohledem na učet
klad uvítala bych jiný materiál karet s fixou
klad jednorázové použití
klad návot vytisknutý na tiskárně
klad nepůsobí na mě důvěryhodně
příloha
avatar
Romana
Hned jak karty dorazili, tak jsme s holkama začali třídit. Velmi nás to bavilo a navíc jsme na nich se i učili o hodnotě peněz. Je to zajímavá forma, jak mít přehled o svém majetku. Jen teda mi to nepřipadne nějak praktické. Pokud by člověk měl velkou tabulu a na ní to přidělané, měl to tak na očích, bylo by to super. Takto to využiji na "hraní" s holkama a výuku co vlastně peníze a majetek je a jak k němu přistupovat.
klad Design
klad Pouzitelne k vyuce
klad Nc
příloha