Testovaly jste vlněné přikrývky a lůžkoviny nejvyšší kvality z beskydské manufaktury Besky. Jak testování dopadlo se dozvíte v recenzích

image
otestováno
Počet recenzí
5
jak jste hodnotily
5
5x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 6. 5. 2020
do 7. 6. 2020


O MANUFAKTUŘE BESKY

Besky je tradiční beskydská manufaktura na vlněné přikrývky a další lůžkoviny nejvyšší kvality, které vyrábí ručně z vlny nakoupené od místních farmářů.

Výroba funguje nepřetržitě od roku 1992 a navazuje na dlouholetou historii rukodělného zpracování vlny v podhůří Beskyd. Přikrývky, polštáře a další 100% přírodní lůžkoviny, které z ovčí vlny vyrábějí, si oblíbilo už více než 30.000 dobře vyspaných zákazníků z celého Česka. Část produkce manufaktura dodává i nejnáročnějším klientům v Německu a dalších zemích EU.

Výrobky Besky vypadají jako běžné peřiny či polštáře, ale liší se vyšší kvalitou zpracování
a výplní.
Nejsou v nich žádná dutá vlákna z umělé hmoty, jen šetrně vypraná a učesaná vlna z beskydských oveček — nejlepší přírodní materiál, který v zimě hřeje, v létě odvádí horko i vlhkost od těla a je ideální pro děti, miminka, alergiky i astmatiky. Navíc krásně
voní a vyzařuje energii života.

Vlna je mimořádně trvanlivá. Nemusíte ji prát, a přesto vydrží při správném zacházení až desítky let. Vlněná přikrývka je 100% přírodní, recyklovatelný produkt, který nezatěžuje životní prostředí, a ještě k tomu podporuje ekonomiku regionu, z nějž pochází.

Manufaktura získala 1. místo v soutěži Živnostník roku 2014 Moravskoslezského kraje,
1. místo v prestižní anketě Žena roku 2018 v kategorii Byznys a řadu dalších ocenění vč. Národní ceny Spokojený zákazník.

„Besky je šťastným koncem příběhu, který začal před deseti lety za devatero horami, v mých rodných Beskydech. Tehdy se ke mně doneslo, že majitel místní vlněné výroby
Batex chce zavřít krám. Taková škoda! Rozhodla jsem se skomírající firmu koupit a zachránit. Pár let to trvalo, ale dnes máme přes 30.000 nadšených zákazníků z celého Česka a novou značku Besky, s níž míříme i do světa.“

-Ing. Zuzana Bílková, majitelka firmy


Více na webu www.Besky.cz a e-shopu www.CeskePrikryvky.cz.


Hodnocení
5
avatar
Jana
Přikrývka je úžasná. Kvalitně ušitá, lehounká a příjemná. Pod peřinou se spí moc dobře, příjemně hřeje,ale zas ne tolik, aby se člověk budil zpocený. Polštář je taky super, výška tak akorát, že nebolí ani záda, ani krk. A Zavinovačka pro prcka je snad nejhezčí, co jsem kde viděla :) dá se využít i jako peřinka, což moc oceňuji, povlečení s ovečkami je krásné a kvalitně ušité. Je poznat poctivá ruční práce. Všechno přišlo zabaleno v plátěných pytlích, které se dají použít na uskladnění věcí a za mě je to super praktická věc. Jsem se všemi výrobky moc spokojena a určitě doporučuji vyzkoušet na "vlastní kůži" :)
klad zpracování
klad kvalita
klad rychlost dodání
klad -
příloha
avatar
Daniela
Objednala jsem si celoroční přikrývku Besky Grunt a jsem jedním slovem nadšená. Peřina přišla fantasticky zabalená v krabici a ve velkém látkovém pytli. Velikost peřiny je akorát, do klasického povlečení se vejde dobře. Na peřině jde vidět kvalitní výroba, je lehoučká, příjemná a prodyšná. Hodně se mi zlepšila alergie, ráno nevstávám s plným nosem a křaplavým hlasem, takže za mě mohu všem doporučit.
klad Doručení a balné
klad Lehkost a prodyšnost peřiny
klad Kvalitní výroba
klad nic
avatar
Monika
Teplá vlnená prikrývka besky grunt okamžite nahradila pôvodnú kvalitnú perovú. Pocit z nej je fantastický. Ihneď hreje a drží teplo. Už máme prikrývku a vankúš aj pre deti a do budúcna plánujeme vymeniť komplet pre všetkých členov. Je to kvalita, ktorou sa chce človek obklopovať.
klad Naprosto všetko
klad Bez výhrad
avatar
Petra
Balíček dorazil rychle a byl nádherně zabalený. K objednané přiložena roztomilá rouška. Vlněná peřina byla moc nejen hezky zabalená, ale byla i v povlaku pro snadnější uskladnění. A co hlavně, konečně mi není zima, neboť jsem "věčně zmrzlej typ člověka".
klad balení
klad dárek
klad velice rychlé dodání
klad božský produkt
klad snadná a rychlá komunikace
klad absolutně nic
avatar
Kamila
Pořídila jsem si u manufaktury Besky teplou peřinu, anatomický polštář a polštáře pro děti. Musím říct, že jsem čekala kvalitu, ale výrobky předčily má očekávání. Přišly perfektně zabalené v pěkných, plátěných pytlích. Peřinu jsem zvolila teplou, jsem hodně zimomřivá. Jakmile si pod pokrývku vlezu, je mi teplo. Nevím, jak je to možné, ale i když máme více zatopeno, pod peřinou zároveň nikdy není horko. Má skvělou velikost spíše větší, ale krásně se vejde se do běžného povlečení a je skutečně poctivě vyplněná. Zároveň je neuvěřitelně lehoučká. Polštáře oceňuji především proto, že jsem alergická na prach a od té doby, co se ukládám do vlny z oveček, po ranním kýchání není ani stopy. Dětem se na nových polštářích spí hezky, jsou velikostí i vycpáním přesně akorát. Anatomický polštář skutečně funguje, krásně si hlavu vypodložím jak potřebuji a po bolesti krku ani stopy.
klad zabalení
klad velikost peřin i polštářů
klad naplnění peřin i polštářů
klad prošití peřin, nikde se výplň neshlukuje
klad lehkost peřin
klad tvarování anatomického polštáře
klad hypoalergičnost výrobků
klad termoregulace výrobků
klad nic